Bu akşam Saklıkent'de elektrikler kesikti. Fotoğraf makinemin pili 220 V'a bağlı olduğu için çalışamadım. Onun üzerine üçayağımı, Polarie'yi ve fotoğraf makinesini alarak önümüzdeki yoldan ilişikteki fotoğrafları çektim. Yüksek ISO'da 5-6 dakika poz vererek aldığım bu fotoğrafları sizinle paylaşıyorum.

Köyüme gelirken yazdığım notta insanların çoğunun Samanyolu'nu görmediğini belirtmiştim biliyorsunuz, o nedenle bu fotoğrafları onlara adıyorum. Köyünüze gitseydiniz işte böyle görecektiniz, gökyüzün belirgin güzelini.

Samanyolu 9tem2016 2

Gezegenleri çekerken elektrik telinden kurtulamamışım ama bu fotoğrafta gökyüzüne bakmayanlara adanmıştır. Akşam saatlerinde güney yönüne bakarsanız parlak ve kırmızı Mars'ı hemen göreceksiniz. O zaman Satürn'ü ve Akrebin kalbi Antares'i de farkedersiniz. Eğer köyünüzden ayrılmadıysanız fotoğrafın sol yanında Samanyolu'nun bir parçasını hemen farkedersiniz. Bu üç cismi İstanbul'dan dahi görebilirsiniz. Ne duruyorsunuz kaldırın kafanızı ve bu güzelleri görün. Sevgilerimle....