Bugün sabahleyin bu güzel yeşil kızı fotoğrafladım. Bu fotoğraf çekildiğinde güneşe 150, dünyamıza ise 128 milyon km uzaktaydı.

Benim güzeli sevdiğimi bildiği için bana koşuyordu, kollarımı açtım, kucakladım onu. Nüfus kağıdında resmi adı C/2014 E2. 13Mart 2014 günü içlerinden birinin adı Cristóvão Jacques Lage de Faria olan üç Brezilyalı astronom tarafından SONEAR gözlemevinde keşfedildi. ' Temmuz 2014 tarihinde Güneşe en yakın noktasından geçerek kuzey yarımkürede görülmeye başladı. Parlaklığı 6.5 kadir yöresinde olduğu için küçük bir dürbünle dahi görülebilir.

Küçük bir CCD kamera ile takip sistemini nihayet yaşama geçirebildiğim için bu 10 dakikalık pozda teleskobum Jacques'i takip etti, o nedenle yıldızlar çizgi halinde. Çünkü Jacqes bana doğru koşuyordu yani yıldızlar arasında hareketliydi. ISO 800'de aldığım bu kareye herhangibir kalibrasyon uygulamadım, sadece PS'da biraz oynadım ve kırptım. Ayyuk yıldızının hemen üstünde seyreden bu güzel yeşil kızı görmenizi öneririm, tabii eğer güzel görmek istiyorsanız. Sevgilerimle...