Dün gece Antalyadan yüzlerce araba Saklıkente geldi. Aynı olayı geçen senede görmüştüm, gökyüzüne meraklı insanların çoğalması hoşuna gidiyor. Gece yarısına kadar çok araba geldi ama çoğu saat 01'den önce geri Antalyaya döndü. Bana göre çok yanlıştı çünkü geceyarısında Saklıkente çıkımaları ve sabaha kadar gökyüzünü gözlemeleri gerekti. Tamam dolunay vardı ama güzel ateş topu görebilirlerdi.


İnsanlar bu kadar meraklı olunca aklıma geldi, bugün(Cumartesi) akşam 20:33-20:36 arası Elon amcanın 10 Ağustos tarihinde fırlattığı 52 uydunun gökyüzünde süzülüşünü görebilirler. Antalyalılat güney-doğu yönüne bakarlarsa bu tren gibi giden uydu sürüsünü görebilirler. Fakat Hatay, Malatya, Elazığ ve Erzurum bandında oturanlar bu geçişi çok daha kolay görebilirler, çünkü başlarının üzerinden ve parlak bir şekilde geçecek.
Pazar akşamı ise Antalya-Samsun bandında oturanlar bu uydu geçişini 20:43-20:46 arasında çok parlak olarak görecekler. Her iki akşam alacakaranlık saatlerinde geçeceği için çok parlak olan Ay henüz doğmamış olacak. Elon amca iyice azdı 12 ağustos Cuma günü de 446 uydu fırlattı. Eğer ülkemiz üzerinden geçerse onu da yazarım. Yeryüzünden gökyüzü fotoğrafı çekmemizi gittikçe zorlaştıran bu insanı durduracak bir makam maalesef yok. İlişik resimde her iki akşam ülkemizin neresinden geçeceği görülmekte. Sevgilerimle...