Çok güzeldir ve parlaktır. Karanlık bir konumdan ona bakarsanız gözünüz onu seçebilir. Ben de her güzeli sevdiğim gibi onu sürekli özlerim. Yazın sabah saatlerinde kendisini bana gösterir, kışın gittiğimde ise akşam vakti elbiselerini giyer ve bana poz verir. Dayanamam ona, çok uzun süre çektim ben de.

56180 saniyelik poz ile aldığımda göbeği patlıyordu çünkü ISO3200 kullanıyorum. Ben güzelimi göbeği patlak bırakmamak için ustamın önerisi üzerine 10 saniyelik pozlarla da çektim. Sonra bir takım indirgeme hatalarımı farkettim, kabahati çektiğim görüntüde aradaım 5 ve 15 saniyelik görüntüler de aldım. Her pozda yaklaşık 100'er kez aldığım görüntüleri istifledikten sonra PixInsight yazılımda HDR nasıl yapılır öğrendim ve uyguladım.

Öğrenmek en güzel şey çünkü insana ayrı bir mutluluk veriyor. Yine aynı yazılımda 1-2 modül daha çalıştım ve sonuç bu görüntü ortaya çıktı.. Dostlarım ve hocalarım bana biraz kızıyor çok kırmızı olmamış mı hocam diye ama ben kırmızıyı seviyorum, zorla değil ki. Bu bulutsuyu herkes çekebilir ama çevresindeki poz bulutları çok az sayıda görünür. Sevgilerimle...