Bugün Jüpiter-Venüs yakınlaşması için komşum Selim ile Uğur-2 gözlem noktasına çıktık. Fakat bulutlar içindeydik ve batıdan gelen bulutlar yanımızdan belimizden geçerek doğuya doğru gidiyordu.

O güzel buluşmayı çekemedik, onlar battıktan sonra biraz daha bekledik, bir de baktık ki Vega gözüküyor. Hava açacak anlaşıldı dedik ve kutup yıldızını görmek için bekledik. Üçayak üzerine yerleştirdiğim Polarie'yi ayarladım, üstüne fotoğraf makinesini yerleştirdim. Yanıma 55-250 mm zoom objektifimi almıştım, buluşmayı yakından görmek için, onu 55 mm'ye ayarladım.

ISO 400'de toplam 309 saniye poz vererek ilişikteki fotoğrafı çektim. Çünkü dün koyduğum fotoğraf bana yakışmazdı, eski Orion kundağın çalışıp çalışmadığını denemek için çekmiştim o fotoğrafı ve çok kötüydü. PhotoShop'a aktardıktan sonra merceğin vinyet etkisini düzelttim ve bilmediğim özelliklerle oynamaya başladım. Fotoğrafı invert edince çok hoşuma gitti çünkü Akrep'de tozlar ve Rho Oph bölgesi çok daha güzel görünüyordu. Siz de benim gibi güzel düşkünü olduğunuz için sanırım beğeneceksiniz. Sevgilerimle...