Evli evine köylü köyüne demişler, işte ikimiz de evimize dönüyoruz, tek farkla, o bir dha gelmeyecek ama ben o büyük kentde duramam yine geleceğim, sanırım 26 Ağustos tarihinde yine Saklıkent'de olacağım.

Güzel yeşil elbiseli kızın son çektiğim görüntüsü 20 Ocak sabahına rastladı. Hava sıcaklığı -7 dereceydi, bu kız beni üşüttü. Neyse ki komşum Selim, merdivenlerdeki tüm karları temizlemişti ama yine her taraf buz gibiydi. Adımını dikkatli atmazsan kayar gidersin.

Kadrajı iyi ayarlayamadım. ISO12800'de 5 dakika poz verdim, gaz kuyruğunu göremedim, yoksa düzgün bir kadraj olacaktı. O soğuk havada insanın beyni de çalışmıyor, bir önceki fotoğrafa bakarak tahmin edebilirdim çünkü toz kuyruğu çok belirgindi. 55 adet 2 dakikalık görüntüler ISO1600'de alındı. Nebulosity'de kalibre edildi ve işlendi. Son makyaj PS'da gerçekleşti.

Abbas yarın yolcu. Yolların kar durumuna baktım, Afyon ve Kütahya kar yağışlı, korktum, çünkü hala yaz lastiklerini kullanıyorum. Bu nedenle Denizli GölMarmara, Balıkesir, Bursa'dan o büyük kente ulaşmaya çalışacağım. İstanbul da kar yağışlı diyor ama olsa olsa ne kadar olur diye düşünüyorum. Sevgilerimle...