Bu kızın adı C/2017 S3 Panstarrs ama ben onu kısaca S3 diye çağırıyorum. Geçen sene bulundu ama Temmuz ayının hemen başında birden galeyana geldi, zincirlerinden kurtuldu, parlaklaştı, güzelleşti ve bana haber gönderdi, şenliğe ben de geleceğim diye. Nereden duymuşsa benim yeşil elbiseli kızları sevdiğimi. Dedim gelebilirsin, şenliğimiz herkese açık, gel de katılımcılar bir güzel görsün dedim. Ben size gelmek istiyorum hocam dedi.

Bilim insanlarının hesaplarına göre S3 kuyrukluyıldızı (KY) Ağustos ayının ortasında 4 kadir parlaklığında sahip olacak. Yani çıplak gözle görülebilecek. Parlaklığı böyle de, güneşe çok yakın olacak mı bilmiyorum. Büyük olasılıkla eğer güneşe yakın olursa teleskopla bu kızı şenliğe gelen herkes görecek. Eğer güneşten uzak olursa akan yıldızları seyrederken bu güzeli de seyredebilirsiniz.

Ben onu dün sabahtan itibaren her gün fotoğraflıyorum. O kadar güzel ki gözümü ayıramıyorum. İlişikte gördüğünüz görüntü düne ait, bugün çektiklerim henüz işlemedim, onu da paylaşırım. Yarım saatte çektiğim 10 görüntüde kızcağızın hızla bana doğru koştuğunu görebiliyorsunuz. Sevgilerimle...