Dün gece Ay olduğu için akşam saatlerinde PanSTARRS (C/2013 X1) kuyrukluyıldızını çektikten sonra Ay doğdu. Bir şey yapamazdım, çektiğim fotoğrafları işleyeyim dedim ama zaman bulamadım. Bir baktım saat 2:30 olmuş. Bu kız doğmuştur, şöyle karlı dağlarla çekebilir miyim düşünüp balkona çıktığımda epeyi yükseldiğini gördüm.

Aşağı inme bu yaşında bakalım balkondan yakalayabilir misin dedim kendi kendime, üçayağın üzerine Polarie'yi kurdum ama balkondan kutup yıldızını göremiyordum, çok deneme yaptım.

Katalina 28122015 2sGüzelim yeşil elbisesini çıkartmamış, bana yine poz verdi, Ay ışığında sevdim onu, neyseki eşim yeryüzündekileri kıskanıyor da gökyüzündeki güzellere bir şey demiyor. Yıldızlar çizgi halinde çıktı, kusura bakmayın. Bugün gece aşağı inip daha düzgün çalışacağım söz veriyorum. Fotoğraflara baktığınızda yeşil elbiseli güzeli siz de göreceksiniz. Canon 450D ve zoom objektif ile ISO 1600'de 30 saniye poz vererek çektiğim fotoğraflardan iki tanesini bulacaksınız burada. Sol üst köşede Çoban takımyıldızının en parlak ve gökyüzünün üçüncü parlak yıldızı Arcturus'u görüyorsunuz.