Eskiyen Ay hoşunuza gittiğine göre iyice eskimiş olan da hoşunuza gider sanırım. Cuma günü sabahleyin çektiğim Ay'ı Antalya'nın kirli havasından kurtarıncaya kadar çok ızdırap çektim ama sonunda ortaya çıkan görüntü güzeldi.

Ay 26Tem2014 1Yine kısa bir poz süresi ile hilali göstermek istedim size ve uzun poz süresi ile de Ay'ın üzerine vuran Dünya ışığının bir gün içinde nasıl arttığını. Bugün Ay'da yaşayan uzaylılar (!!!) için dünyamız artık tam bir DolunDünya. Her iki fotoğraf da Orion ED80 teleskop kullanılarak Canon 60Da ile çekildi.

Ay 26Tem2014 2Son fotoğraf ise Canon 450D ile ve 50 mm objektif kullanarak çekildi. Doğal olarak geniş açı ile Antalya'nın üzerinde yeni doğan üç güzeli fotoğraflamak istedim. Bu fotoğrafı kirleten elektrik tellerinden kendimi kurataramıyorum. Yöneticimiz Mehmet beye rica edeceğim bu telleri yere alması ve 5 metrelik aydınlatma direklerini de 2 metreye indirmesi için. Atmosfer fiziğinde "tersinir katman" olarak bilinen olayı da bu fotoğrafda görebilirsiniz. Kırmızı renkli katman altında Antalya'nın tüm sıcağı, kiri ve pası dolanır durur. Daha yukarılarda dolanan ben o katmanı görebilirim ama Antalya'da yaşayanlar göremez. Sevgi ile kalın...