Gökyüzü fotoğrafçılığı yapan kişilere ben artık amatör gökbilimci demiyorum. Çünkü onlar gerçekten de bir sanat şaheseri ortaya çıkarıyorlar. Bizim gökyüzü fotoğrafçıları da öyle ama henüz sizler çok azını tanıyorsunuz. Çünkü bu bir merak ve öğrenmenin sınırı yok. Başlayanlar belirli yerlere geliyorlar.

Yıldızlara giden yolun fotoğrafını bir gökyüzü fotoğrafçısı olan Jack Fusco ABD'de Maine'deki Acadia Ulusal parkında çekmiş. Benim için Acadia'daki her kişi bu güzel gökyüzünün, yıldızlara bakarak hayal kurmanın farkında bile değillerdi diyor. Gördüğüm yıldızların sayısı inanılmazdı ve fotoğraf çekmek için daha iyi bir konum bulamazdım demiş bu fotoğrafı Google+'da yayınlarken.

Fusco çektiği bu fotoğraf üzerine konuşurken “hedefe ulaşma konusunda endişeli olmamız normaldir ama geçtiğimiz yollarda her şeyi fark etmek önemlidir” derken müzisyen Frank Turner\'in sözlerini tekrar ediyor “Biz yavaş yavaş bir yerlere gidiyoruz ama tüm manzaraları görüyoruz”.

Biz türkler ise yıldızlara giden yolda hızla koşuyoruz ama çevremizdeki güzellikleri dahi göremiyoruz desem yanlış olur mu?