Doğduğunuz anda binlerce ışık yılı uzaktaki yıldızların veya güneş sistemindeki cisimlerin size etkisi olduğuna dair bir sahtebilim dalı vardır ona astroloji diyorlar ki sonundaki loji eki ile bilimsel olduğunu vurgulamaya çalışıyorlar, biz ise buna sadece falcılık diyoruz.

Antalya'da gerçekleştirdiğimiz "Astronomi Öğretmenleri Semineri-2" toplantısına gelen Anadolu Ajansı muhabiri benimle konuşmak istedi ve bir çok soru sordu. Verdiğim yanıtları güzel bir haber haline getirmiş ve başlık olarak da "Hayatınızda ebenin etkisi, Satürn'den daha fazla" ibaresini kullanmış.

Kullandığı başlığı beğendim, çünkü ona basit bir örnek vermiştim. O zaman doğduğunuz anda ebenin veya odadaki bir dolabın çekim gücünün gezegenlerden daha fazla olduğunu belirtmek istemiştim. O da çok güzel bir ironi (bu sözcüğü ne zamandır kullanmak istiyordum) yapmış. Hebr Hürriyet, Takvim, YeniŞafak ve Dünya gazetelerinde yayınlanmış ama en ayrıntılısı Hürriyet'de. Bağlantı adresi http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25791995.asp

Sevgilerimle...