Bu fotoğraf Cassini uzay aracı tarafından Titan'a 700 000 km uzaktan geçerken 6 Mayıs 2012 tarihinde çekildi. Titan halka üzerinde bir mücevher gibi gözüküyor. Halkanın gölgesi ise gaz devi Satürn'ün güney yarımküresi üzerine vurmuş. Dev gaz gezegenin üst atmosferi sakin bir dekor üzerine şaheser tablolar yapmış gibi duruyor. İnce bir band şeklindeki beyaz parlak amonyak bulutları görüntünün üstünde yer alıyor.

Satürn halkasının gezegenin güney yarımküresi üzerinde yarattığı tabloda ise iki kalın gölge ve aralarında beyaz bir şeritle farklı halkaların yansımalarını gösteriyor. Kuzey yarım kürede yaza yaklaştıkça halkaların genişliği gittikçe artar.

Bu arada Satürn'ün en büyük uydusu Titan, bir kolyedeki mücevher gibi gözüküyor. Bu etki Titan ve halkaların aynı görüş doğrultusu üzerinde olmasından kaynaklanıyor. Titan Satürn çevresindeki yörüngesinde 1 221 870 km uzaklıktadır. 2004 yılından bu yana Satürn sistemini incelemekte olan Cassini uzay aracı görevini 2017 yılına kadar sürdürecek.