Menu
FacebookTwitterLinkedInRSS Feed

İnsanın Canı Sıkılınca Ne Yapar?

Kuzey-Amerika-bulutsusu-1 Kuzey-Amerika-bulutsusu-2

Kadınların canı sıkılınca ya alışverişe ya da kuaföre giderler, erkekler ne yapar? İki gündür hava kapalı ve önümüzdeki 3-4 gün daha hava kapalı olacakmış, canım çok sıkıldı, çevremdekilere iyi davranmıyorum. Ben de canım sıkılınca dün akşam oturdum daha önce çektiğim bir görüntüyü işledim, Kuzey Amerika bulutsusu. İçime sinmedi, arkadaşlarım da benim gibi beğenmedi, mecburen tekrar işledim.

Samanyolu diskinin üzerinde olduğu için bol miktarda yıldız vardı, bulutsunun güzelliğini ortadan kaldırıyordu. PixInsight yazılımında bir modül kullanarak yıldızları küçültüm, küçük olanları da yok ettim ama eldeki verilerin de kaybolduğunu dostlarımla beraber gördüm. Onların isteği üzerine bir de yıldızları yok etmeden işledim. İkisinide sizin görüşlerinize sunuyorum.

Bu bulutsuya neden Kuzey Amerika demişler diye düşündüm, google amcaya da sormadım. Sanırım ortadaki karanlık alanı meksika körfezine benzetirseniz işte Amerika oluyor. Hani yüz yılın en iyi tutulma olacağı ülke. Biz son 20 yılda böyle iki olay yaşadık, bu kadar reklam yapmamıştık. Sevgilerimle...

yukarı çık