Menu
FacebookTwitterLinkedInRSS Feed

Güneş Diski Üzerinde Uçak

Gunes-ucak2

Bir çok amatör çekiyor ben neden çekemiyorum diyerek Cumartesi günü güneş batarken bir uğraş verdim ama acemilik her yanımdan akıyor doğal olarak. Bir baktım bulutlar dağılmış acele ile teleskobu güneşe yönelttim, fotoğraf makinemi taktım, yine acele netleme yaptım çekmeye başladım. Usta olsaydım çok önceden hazırlanmam gerekirdi. Herneyse tam güneş diskinin üzerinde bir uçak yakalamışım hem de arkası arkasına 7 karede. Ama ben beğenmedim netlikte bir sorunum var.

Fakat güneş battıktan sonra çekmeye başladım çünkü çektiğim alan uçakların tam Atatürk hava limanına indiği yolun üzerindeydi. O süre zarfında tam 20 uçağı sağ salim indirmişim yere. O çektiklerimi bir video olarak sizinle paylaşacağım. Bu albümün kapağını yaptığım görüntü işte bu uçaklarla ilgili. İnen 20 uçağın her biri 3 veya 4 karede yer alıyordu. Sadece o kareleri alarak bir TimeStack yaptım. İşte albüm kapağı bu görüntü. Bu karede gördüğünüz gibi hava limanındaki elektronik yere indirme aleti çok güzel çalışıyor, uçaklar tek bir çizgiyi takip ederek yere iniyorlar. Zikzak yapan olsaydı bildirecektim ilgililere :-)

Diğer TimeStack görüntüler ise daha önce çektiğim görüntülerden oluşuyor. gelecekte çok daha güzellerini çekeceğimi düşünüyorum. Sevgilerimle...

yukarı çık