Menu
FacebookTwitterLinkedInRSS Feed

Maltepe'de Gece Gökyüzünde Hiç Yıldız Yok

Maltepe-de-gece-gokyuzu

Neden diye sormayın, deniz kenarında 1 milyon 250 bin metrekare parkımız var ve tam 24 saat halkımıza hizmet veriyor. Özellikle haftasonlarında neredeyse iğne atsan yere düşmeyecek, demek ki halkımızın buna gereksinmesi varmış. Yaz aylarında yine mangal kokularından geçilmez herhalde.

Bu güzel parkın kötü olan bir diğer yönü ise çok iyi ışıklandırılması. Tüm ışıklar akşam güneş batınca yanmaya başlıyor sabahleyin güneşin doğması ile söndürülüyor veya ben gün ışığından dolayı söndürüldüğünü sanıyorum. Benim evin balkonundan çektiğim 6 karelik fotoğraftan yaptığım panoramayı görüyorsunuz. Bu ışıkta güney ve batı yönünde yıldız görmek artık hayal.

Hiç unutmam Ankara Çankaya Belediyesinin üstelik CHP'li başkanına zamanında ışıklardan şikayet etmiştim, ampullerle yeri aydınlatın, göğü değil demiştim de bana her belediye başkanı kentini ışıl ışıl görmek ister demişti. İşte size ışıl ışıl bir Maltepe. Birgün ben gitmeden önce, doğayı ve gökyüzü gözlemcilerini düşünen belediye başkanları da gelecek bu ülkeye. Sevgilerimle...

yukarı çık