Menu
FacebookTwitterLinkedInRSS Feed

ISON Çapulcu mu?

ISON-capulcumu

Bugün bir web sayfasında bir yazı okudum, hemen aklıma çapulcular geldi. Bu kuyrukluyıldız söz dinlemiyor, beklentilerin tam tersini yapıyor diyorlardı. Benim güzel kızıma üstelik "zombi" diyenler bile vardı. Biliyorsunuz zombi yaşayan ölü demektir. Öldü ama nasıl yaşıyor diye herkes birbirine soruyordu.

Sevgili Uğur İkizler, çok güzel bir çalışma yapmış, sizinle paylaşmak istedim. SOHO gözlemevi çektiği görüntüleri hemen internete koyar. Gökyüzü fotoğrafçısı Uğur, kuyrukluyıldız güneşe yakın olduğundan kendi fotoğraf çekemeyince SOHO'nun çektiği fotoğrafları internetten çekmiş ve her zamanki gibi bunları üst üste koyarak istiflemiş, ilişikte onu görüyorsunuz.

Tecavüzden paçasını kurtaran, kendine gelmeye çalışan ISON kızımız travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) yaşıyor. Tıpta bu durum, genellikle yaşamı tehdit eden bir olaydan sonra başlayan ve yaşam kalitesini düşüren bir hastalık olarak tanımlanıyor. Evet ISON da birdenbire fotoğrafta görüldüğü gibi parlaklığını yitirdi. Fakat ben bu kızdan ümitliyim, kendisine gelecek ve tüm güzelliğini bize gösterecek.

yukarı çık