Menu
FacebookTwitterLinkedInRSS Feed

En son haberler

Astronomi Öğretmenleri Semineri

Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Memduh Sami Taner hiç bıkmadan usanmadan bu yıl üçüncü kez bu semineri düzenlemek için çaba harcıyor. Seminere gelen öğretim üyeleri tüm harcamalrını ceplerinden ödüyorlar. Memdoh hocam herkesin harcamasının iki katını ödüyor. Seminere gelen öğretmenler tüm masraflarını kendileri ödüyorlar. Sponsorumuz yok, sadece kağıt kalem masraflarını karşılamak için küçük bir miktar Antalya'da ki bir STK destek oldu. Böyle bir toplantının ülkemizde bir benzerini kimse bulamaz.

Devamını oku...

İlk panorama görüntü

This movie shows the first 360-degree panorama in color of the Gale crater landing site taken by NASA's Curiosity rover. It was made from thumbnail versions of images taken by the 34-millimeter Mast Camera on Aug. 8, 2012.

Devamını oku...

Curiosity Mars'a indi

Relive the nail-biting terror and joy as NASA's Curiosity rover successfully landed on Mars the evening of Aug. 5 PDT (morning of Aug. 6 EDT). See and hear the team inside JPL mission control along with a visualization of the spacecraft's entry, descent and landing.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Yeni teleskobum ve Ay

AY-Orion80DGökyüzü fotoğrafçılarının önerisi üzerine uzun odak uzaklığına sahip bir Canon merceği alacağıma çok daha ucuza 600 mm odak uzaklığına sahip 80 mm çaplı mercekli bir teleskop aldım. Marka modeli Orion 80D. Üç ayağın üzerinde zor durduğu için daha önce aldığım Orion 2M kundağının üzerine yerleştirdim ve o gün dolunaydı ben de denemek için Ay'ı çektim. 26 Şubat tarihinde Saklıkent'de çekilmiştir. ISO 100 ve poz süresi 1/320. Görüntü kırpılmıştır. (19 Mart 2013)